Nasze pierwsze bramki!

W piątej kolejce III ligi podkarpackiej kobiet ZKS Izolator Boguchwała na IzoArenie podejmował zespół Aquila Stalowa Wola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:11. Mecz z 6 września 2015 przejdzie do historii kobiecej piłki w Boguchwale. Izolatki zdobyły swoje pierwsze bramki w III lidze kobiet.

W trakcie meczu można było zaobserwować wolę walki i zaangażowanie. Udało się zawiązać kilka ciekawych i groźnych akcji. Jednak po raz kolejny Izolatki źle weszły w mecz i już po 5 minutach przegrywały 0:1.
Kiedy wydawało się, że dziewczynom uda się uspokoić grę na swojej połowie, wyjść z akcjami ofensywnymi niespodziewanie po kontrataku drużyny ze Stalowej Woli w 15 minucie Aquila podwyższyła na 0:2. Do przerwy nasze przeciwniczki trafiały do naszej bramki czterokrotnie.

Najważniejsza dla nas akcja miała miejsce w 1 minucie drugiej połowy, kiedy to Gabriela Glińska grająca z numerem 7 dośrodkowała z lewej strony, piłka odbiła się od zawodniczki Aquilii i zaskoczyła ich bramkarkę.
Druga bramka dla Izolatora wpadła w po rajdzie Sylwii Witalec (nr 3) prawą stroną boiska i próbie dośrodkowania piłki w pole karne, jednak piłka szczęśliwie znalazła się za linią bramkową. Pomimo strzelonych bramek i jeszcze kilku stworzonych sytuacji, w drugiej połowie to defensywa Izolatora miała najwięcej pracy pod własnym polem karnym.
W końcówce meczu po jednej z akcji ofensywnych Izolatora bramkarka faulowała przed polem karnym
za co otrzymała czerwoną kartkę, Aquila musiała kończyć mecz w 10. Po rzucie wolnym piłkarki Izolatora miały szansę na podwyższenie swojej zdobyczy bramkowej, jednak Sylwia uderzyła w sam środek bramki, nie zmuszając zbytnio do interwencji zawodniczki, która zatąpiła bramkarkę.

Spotkanie dostarczyło wielu emocji, kibice zapewne na nudę narzekać nie mogli. Padło wiele bramek, były też bramki samobójcze, dużo stałych fragmentów gry, rzut karny oraz czerwona kartka. Nasze dziewczyny zaprezentowały się przed swoją publicznością w nowych strojach (białe koszulki, zielone spodenki i białe getry).

Następny mecz Izolator zagra za dwa tygodnie z zespołem San Gorzyce, będzie to pierwsza kolejka rundy rewanżowej.